.

Drevo - klasický stavebný materiál

Drevo - klasický stavebný materiálDrevo je stáročiami overený stavebný materiál s vynikajúcimi fyzikálnymi vlastnosťami, dlhodobou životnosťou a vysokou estetickou úrovňou. Má vynikajúce tepelno-izolačné a zvukovo-izolačné vlastnosti a je ekologické. Zo všetkých stavebných materiálov má najnižšiu tepelnú rozťažnosť. Drevo sa elektrostaticky nenabíja, nepriťahuje teda rozptýlené častice nečistôt v atmosfére.

 

Dlhodobá životnosť

Drevo má vysokú životnosť, porovnateľnú s inými stavebnými materiálmi, o čom svedčí aj skutočnosť, že mnohé drevené stavby pretrvali roky. Životnosť drevených stavieb a dreveníc ovplyvňuje druh použitého dreva, správne navrhnutá konštrukcia a zachovanie najdôležitejších ochranných prvkov stavieb, a tiež správna impregnácia voči napadnutiu drevokaznými hubami či hmyzom.

 

Tepelno-izolačné a zvukovo-izolačné vlastnosti dreva

Drevo má výború schopnosť kumulovať teplo. Keď zakúrite v drevenici, je v nej takmer ihneď teplo, v porovnaní s murovaným domom nemusíte vykurovať niekoľko hodín, kým sa zahreje. V drevenici sa ohrieva priamo vnútorný objem vzduchu, teplo sa neukladá do ťažkých konštrukcií, ako je to u murovaných stavieb. Je pravdou, že drevené steny viac prepúšťajú zvuk, no súčasnými technológiami a správnym navrhnutím drevenice je akustika plne riešiteľná.

 

Vysoká estetická úroveň dreveníc

Okrem vyššie spomenutých vlastností dreveníc a stavieb z dreva, drevenice a drevostavby majú jedinečný, prirodzený vzhľad, drevo navyše prináša svojim obyvateľom pocit pokoja, tepla a bezpečia. Veľkým plusom je, pokiaľ sa drevenica osadí do okolia s ktorým dokáže prirodzene splynúť a stane sa jeho prirodzenou súčasťou, na ktorú je radosť pozerať.

 

Ako si postaviť vlastnú drevenicu?Ak máte záujem o výstavbu vlastnej drevenice alebo inej drevostavby, neváhajte nás kontaktovať. Vážnym záujemcom ponúkame individuálnu konzultáciu o stavbe vlastnej drevenice, a to priamo v priestoroch našej vzorovej drevenice v okrese Žarnovica. Viac o konzultácii na linku: www.drevenice-drevenica.sk/poradenstvo-pri-vystavbe-drevenice.

 

 

Autorka: Veronika Shaughnessy

Zdroj: Patrik Revický a zozbierané z www.drevenice-drevenica.sk

Foto: Veronika Shaughnessy